Lappeenrannan sosialidemokraattisen kunnallisjärjestön kuntavaaliehdokkaat 2017

1.    Abdelhak Mustapha, myymälävastaava, yrittäjä (U)

2.    Arvela Eeva, erik.sair. hoitaja

3.    Bojang Simon, työmies

4.    Cederström Kirsti, ekonomi, opettaja

5.    Demirel Behcet, yrittäjä

6.    Hannikainen Kirsi, linja-autonkuljettaja (U)

7.    Hasari Lasse, maastosuunnittelija

8.    Herttuainen Teppo, Procurement Specialist

9.    Hirvikallio Martta, ravintopalvelutyöntekijä, pääluottamusmies

10.    Hirvonen Eija, henkilökohtainen avustaja

11.    Huotarinen Markku, prosessipäivämies

12.    Hyvärinen Kimmo, koneasentaja, koneistaja

13.    Hyöppinen-Sipari Ulla-Riitta, työsuojeluvaltuutettu, sairaanhoitaja

14.    Iljin Harri, palvelujohtaja

15.    Inkeroinen Juha, pääluottamusmies, pelimyyjä  (U)

16.    Jämsén Kirsi, kokki

17.    Järvinen Juha, aluetoimitsija

18.    Kailio Toni, ennakkohuoltotarkastaja

19.    Kakkola Risto, varastonhoitaja

20.    Kauhanen Sonja, insinööri  (U)

21.    Kemppainen Sanna, ohjaaja (U)

22.    Kiesi Jari, vaununtarkastaja, PLM

23.    Kiljunen Anneli, kansanedustaja, johtava sosiaalityöntekijä

24.    Kokkola Asko, työsuojeluvaltuutettu

25.    Kolehmainen Sami, nuoriso-ohjaaja

26.    Koskenranta Sanna, toiminnanjohtaja yhteisöpedagogi AMK

27.    Kukkonen Päivi, toiminnanjohtaja

28.    Kämäräinen Erkki, sähköteknikko

29.    Lahtinen Jarmo, luottamushenkilö, eläkkeellä

30.    Lamminpää Kirsti, jäsenpalvelusihteeri

31.    Laukas Anne-Maija, käsityöläinen

32.    Liimatta Markku, eläkeläinen, teknikko

33.    Maijanen Jarmo, vartija, järjestyksenvalvoja

34.    Myllärinen Anneli, palkkavastaava, eläkeläinen

35.    Myyrä Taija, sairaanhoitaja YAMK, perhetyöntekijä (U)

36.    Naskali Jani, luokanopettaja, tohtorikoulutettava (sit.) (U)

37.    Nummela Tuija, yliopettaja, YTT

38.    Nurkkala-Kilpiäinen Sirpa, lastenhoitaja

39.    Näivä Henri, varastomies

40.    Pakarinen Veli-Pekka, paperimies, eläkkeellä

41.    Pettinen Veli-Matti, mielenterveyshoitaja

42.    Pulkkinen Tiina, sairaanhoitaja

43.    Pylkkö Jani, insinööri, YAMK (U)

44.    Rennola Sirkka, eläkeläinen, koulunkäynnin ohjaaja

45.    Riutta Topi M., YAMK, tradenomi, myymäläpäällikkö (U)

46.    Rossi Jani, maataloustyöntekijä (U)

47.    Rosvall Timo, käynnissäpitomestari (U)

48.    Ruokoniemi Kimmo, automaatioasentaja (U)

49.    Räsänen Vesa, rehtori (U)

50.    Seppälä Tarja, varhaiskasvatuspäällikkö

51.    Seppänen Kirsi, DI, tuntiopettaja (U)

52.    Smolander Seppo, työsuojeluvaltuutettu (U)

53.    Suutarinen Arto, operaattori

54.    Thomander-Tiainen Johanna, sairaanhoitaja AMK (U)

55.    Timonen Armas, sulkumestari

56.    Torniainen Maria, paperityöläinen

57.    Torniainen Virpi, siivooja

58.    Tuomisto Vesa, automaalari (U)

59.    Tuuliainen Sulo, eläkeläinen, rakennusmies

60.    Vasara Merja, laitoshuoltaja, koulunkäyntiavustaja

61.    Wegelius Carita, terveydenhoitaja

62.    Vesterinen Marja-Liisa, filosofian tohtori, kauppatiet.lisensiaatti

63.    Ylitalo Seppo, isännöitsijä, RKM (U)

Naisia 28
Miehiä 35
Alle 40-vuotiaita 10
Sitoutumattomia 1
Uusia 18 (U)
Valtuutettuja 9

Lataa lista ehdokkaista tästä:

SDP_LPR_SuostumuksenJattaneet